17. listopad proběhl relativně klidně. Policie až na drobné potyčky neměla práci

0

17. listopad proběhl z pohledů demonstrancí klidně. Žádné velke excesy se v Praze ani nikde jinde nekonaly. Problémy dělali levičáci i pravičaci. Policie trestala nejvíce za porušení shromažďovacího zákona. Konkrétně za nebezpečnou pyrotechniku a porušení zákazu zahalování obličeje.

První velký konflikt nastal po zapálení dýmovnice v davu levicových příznívců na Albertově po třetí hodině. Dav policisty z místního oddělení, kteří výtržníka zadržovali, obklíčil. Podle našich exkluzivních informací předem domluvenou taktikou. (Podrobnosti chystáme zveřejnit v podrobné reportáži.) Zásahnout pak museli až těžkooděnci.

Další problém nastal u muzea nad Václavským náměstím. Tady příznivci levicového extremismu napadli skupinku nacionalistů. Opět nastoupili těžkooděnci s kriminalisty, kteří nenechali nic náhodě a obě strany od sebe oddělili.

Další dva zadržené se pak policistům podařilo zajistit v ulici Dlouhá. Jde o známé firmy z prostředí fotbalových chuliganů. Při potyčce tu někdo rozbil výlohu a napadl několik lidí.

Jeden z největších konfliktů nastal před Úřadem vlády. Pravicový extremisté přivedli dav lidí, ke kterým se přidali odpůrci islámu v Čechách. Po několika hozených petardách úřednice magistrátu i svolavatel demonstraci ukončili. Policie použila zákonné výzvy k opuštění místa. Demonstranti ale neuposlechli výzev a proto byli policisty vytlačeni. Během vytlačovaní pak bylo zadrženo několik osob. Jeden muž poškodil policejní auto, druhý pak zaútočil na policisty boxerem. ( úder touto kovovou zbraní může mít až fatalní následky).

Připomínáme, že každý je povinen ze zákona uposlechnout výzvy policistů, pokud nesouhlasí, může si stěžovat. Buď na odbor vnitřní kontroly, či na policejní inspekci.

Zároveň připomínáme, že ze zákona při demonstranci platí zákaz zahalování obličeje a zákaz používání pyrotechniky.

Zároveň bychom chtěli za redakci serveru Tíseň.tv, který se věnuje složkám IZS, poděkovat za nasazení a někde za neuvěřitelnou trpělivost. Jen díky řadovým policistům se podařilo vše zvládnout téměř bez problémů.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture