19 zadržených výrobců pervitinu. Policie dává citelný zásah drogovému podsvětí.

0

19 zadržených, 11 milionů zajištěných při akci, 50 kg pervitinu v rukou policistů a celní správy. To je v kostce část výsledků téměř roční práce kriminalistů z protidrogové centrály ve spolupráci s celní správou a polskými bezpečnostními složkami.

Při raziích byla zajištěna jedna z největších varen pervitinu v Evropě. Amfetamin (pervitin) se vyráběl z pseudoefedrinu z Turecka. V minulosti bylo jednoduché léky například Modafen sehnat v Polsku. S novou politickou situací se v Polsku zpřísnili zákony na výdej léků a sehnat takové prostředky je v Polsku složitější. Proto se výrobci drog začali orientovat více na východ na tzv balkánskou cestu, kterou putují jak komponenty na výrobu drog, tak i hotové drogy.

Většina zadržených byla vietnamské národnosti. Policejní prezident zmínil na tiskové konferenci i informaci o spolupráci s vietnamskou policií. Ta se ale nesetkala s takovými výsledky, jaké česká policie očekávala.

Pervitin měl skončit v rukou Čechů, Němců nebo Australanů. Policie má zadokumentovanou i část, která měla patřit albánským překupníkům.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture