Akce pražské celní správy Síto odhalila v tajné skrýši v ukrajinském autobus ukradenou dlouhou střelnou zbraň. Stevardka navíc pak pašované cigarety schovávala do spodního prádla.

0
Dlouhou střelnou zbraň pašovanou v autobuse zajistili celníci při kontrolní akci Síto dnes odpoledne. Zbraň byla pašována v autobuse, který jede přímo z Ukrajiny do Prahy. Podle exkluzivních informací AKTU.cz jde o zbraň, která byla registrována v Čechách a v Čechách také nahlašena jako ukradená. Proč byla v autobuse z Ukrajiny, teď zjišťuje policie. U pušky byly i dvě krabičky nábojů.
Celníci dále v autobuse zajistili několik desítek kartonů cigaret. Několik krabiček nekolkovaných cigaret si schovávala do dolní části spodního prádla i stevardka z autobusu. Celníci autobus zajistili na Florenci. V tajných skrýších pak nalezli zmiňovaný kontraband. Celníci z pašovaní podezřívají řidiče autobusu. Pro jednoho z nich, který pravděpodobně schovaval ukradenou zbraň, přijela i policie.
Prohlídka autobusu přitom musela být opravdu důkladná. Celníci nejdříve autobus zrengenují velkým mobilním rentgenem. Poté do autobusu pustí speciálně vycvičeného psa na odhalování pašovaného kontrabandu. V tomto případě šlo o psa Stuarta. Poté začínájí autobus rozebírat. Velmi často jsou skrýše a výduťě jen na jedno použití a při každé kontrole celníci objevují nové skrýše. Jak sami říkají, velmi často je to i zásah do konstrukce autobusu, která v případě nehody může mít až fatalní následky pro posádku.
Při kontrolní akci Síto, která trvala dva dny a v sobotu večer skončila se podařilo ještě odhalit desítky litrů tvrdého alkoholu a piva a to konkrétně v bulharské dodávce.
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture