Aktivisté obsadili ministerstvo průmyslu a obchodu. Dva z nich si zadrželi policisté.

0

Transparent ministerstvo uhlí a smogu rozvinuli aktivisté z hnutí Greenpeace na budově Ministerstva průmyslu a obchodu dnes odpoledne. Okamžitě na místo přijeli policisté a dva z aktivistů zadrželi. Transparent pak sbalili a odvezli společně se zadrženými na služebnu.

Na místě zasahovala také Speciální pořádková jednotka, která má s protesty či akcemi tohoto typu zkušenosti. Přibližně 5 minut po jejich příjezdu byla celá akce ukončena právě zadržením dvou aktivistů a to za asistence policistů z PMJ a místního oddělení. Poté byli aktivisté převezeni na služebnu. Policie se celým případem i nadále zabývá.

Celou akcí chtěla organizace Greenpeace upozornit na postup ministerstva průmyslu a obchodu ve věci přísnějších limitů znečištění ovzduší. Evropská unie schválila nové limity v loňském roce. Přísnější normy by měly vstoupit v platnost v roce 2021. S tím však nesouhlasí polská vláda, která kvůli novým limitům podává žalobu na Evropskou komisi.

Podle aktivistů chce ministr Tomáš Hüner požádat vládu, aby se k polské žalobě přidala. To se však Greenpeace nelíbí. „Pevně doufáme, že vláda dá přednost námitkám ministra Brabce a bizarní polskou žalobu proti čistému ovzduší nepodpoří,“ uvedl vedoucí energetické kampaně Greenpeace Jan Rovenský.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture