Bahno, tma, zima, nepřístupný terén, pak vyjednávání a šťastný konec. SPJáci nemají jednoduchou službu

0

Tento týden kolem desáté hodiny večer vyrážely dvě družstva pražské Speciální pořádkové jednotky na pražský Prosek. Z domova odešla žena ve středním věku a její blízcí se obávali, že by si mohla ublížit.

Podle posledních svědeckých výpovědí se žena měla pohybovat v okolí bobové dráhy. Nezbývalo nic jiného, než celý prostor pečlivě prohledat. Prolézt každé křoví, či každou skulinku či kanál. Po hodině je pátraní na „Bobovce“ neúspěšné. Na cestu dostávají šálky kafe na zahřatí od sympatické provozní.

V těsném sousedství bobové dráhy je obrovská stavba. Hloubí se základy, místo je celé vykácené a připomíná oraniště. Počasí bylo tu noc nepříznivé. Po dešti rozmočená půda a mlha. Celé staveniště je potřeba prohledat. 16 policistů ze Speciální pořádkové jednotky  s baterkami se brodí hlínou. Po kolena zapadají do bahna, klopýtají o napadné větve a občas šlápnou do uměle vytvořeného potoka. Teplota je těsně nad nulou. Při zdolávání hromad vybagrované hlíny několikrát uklouznou. I přesto místo velmi důkladně prohledali. Bezúspěšně.

Po celou dobu se zkouší také s pohřešovanou spojit telefonem. Zhruba po dvou hodinách se to konečně podařilo. Jeden z policistů ze Speciální pořádkové jednotky s hledanou ženou mluví. Několik desítek minut. Nakonec velmi rychle sedne do policejního auta psovoda, který je na místě a jedou na pražskou Palmovku. Tady pohřešovanou ženu nachází.

Příběh má v tomto případě šťastný konec. Policisté musí jen zajet na myčku a wapkou z bot a kalhot dostat nánosy bahna. Čeká je ještě šest hodin služby v pražských ulicích.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture