Barva vylitá do kanálu na stavbě zamořila Uhříněveský potok. Uhynuly desítky ryb

0

V pražské Uhříněvsi v úterý odpoledne došlo k úniku pigmentované látky do potoka. Látka v potoce způsobila úhyn ryb. Na místo dorazili hasiči z protichemické jednotky se sorpčním hadem.

Poblíž náměstí Bratří Jandusů v Uhříněvsi se dnes odpoledne dostala do potoka pigmentovaná látka, používaná k dopravnímu značení, která měla za následek uhynutí ryb a znečištění potoka. Na místo ihned dorazili hasiči – chemici, pracovník odboru životního prostředí a policie ČR. Později pak pracovníci přizvali specializační firmu, která rozhodla o odstranění kontaminované látky z potoka pomocí lopat. A to z důvodu ochrany zbylé fauny v potoce. Druhou možností bylo kontaminované prostředí potoka vybagrovat.

Látkou bylo zasaženo a znečištěno zhruba 100 metrů potoka. Látka je neředitelná vodou. Tekutina unikla z nedaleké stavby, tam byla používaná na nátěry dopravního značení garáží. Předběžně podle policejních vyšetřovatelů to vypadá, že jeden z dělníků zbytek látky vylil do kanálu. Už si ale neuvědomil, že ústí do potoka.

Zatím není známo, kolik látky do potoka uniklo.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture