Borci z Prahy ho našli

0

foto

Pražští detektivové si na své konto připsali další objasnění mediálně sledovaného případu. Zásadní podíl na dopadení podezřelého měl v tomto případě kamerový systém.

Vyšetřovatel pražského krajského ředitelství obvinil během léta muže, který měl podle kriminalistů na svědomí březnovou loupež v bance na Václavském náměstí. Tam přišel po poledni s koženým kufrem v ruce a požadoval po bankovní úřednici milion a půl korun v hotovosti. Z banky nakonec odešel s nepořízenou, ovšem kufr tam zanechal. Pyrotechnik ho zajistil a expertizy z oboru chemie a pyrotechniky následně potvrdily, že uvnitř je asi dvacítka náložek průmyslové plastické trhaviny Danubit a rozbušky. Výbušnina v takovém množství může mít podle expertů následky zbraně hromadně účinné. Jinými slovy řečeno, v případě výbuchu by exploze a její následky zasáhly v širokém okolí desítky až stovky osob.


Na základě žádosti a účasti pražských kriminalistů zadrželi v srpnu společně se slovenskými kolegy podezřelého muže a umístili ho do slovenské vydávací vazby. Na základě právní pomoci pak zadržený skončil na konci října v ruzyňské vazební věznici a v současné chvíli čelí obvinění ze spáchání trestného činu loupeže a nedovoleného ozbrojování. Za tyto skutky mu tak hrozí až dvanáctileté vězení.

Třiašedesátiletý obviněný odmítá vypovídat, nicméně policisté svoji pečlivou prací a díky svým dlouholetým zkušenostem a praxí zjistili, že poté, co muže napadla myšlenka přepadnout banku v Praze, si nezákonně opatřil výbušninu a ve sportovní tašce ji pravděpodobně ve svém autě převezl do české metropole. V úterý 18. března se ubytoval v hotelu nedaleko vytipované banky a k rezervaci použil ztracený občanský průkaz jiného muže. Po přepadení spěchal do vestibulu metra, kde si uklidil maskování v podobě paruky a nalepovacího kníru a odešel do hotelu, odkud sledoval dění na Václavském náměstí. Často navštěvoval kasina a uloupené peníze z banky chtěl investovat do hazardních her.

Pro policisty však vyšetřování případu ještě nekončí, čekají totiž ještě na výsledky znaleckých zkoumání, které jsou pro vyhotovení návrhu na podání obžaloby nepostradatelné.

por. Bc. Jana Rösslerová – 11. 12. 2014

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..