Celní úřad v Praze dnes prováděl mobiliarní exekuce. Vybral v jeden den přes 300 tisíc.

0

V průběhu dnešního dne pražští celníci provádějí takzvané mobiliární exekuce u právnických osob. Děje se tak v rámci dělené správy, kdy celní úřad přijímá rozhodnutí jiných ukladatelů na peněžitá plnění, která plynou do státního rozpočtu. V roce 2017 bylo zaevidováno a přijato k vybrání a k vymáhání celkem 5.259 rozhodnutí za uložená peněžní plnění. Oproti roku 2016 v rámci této činnosti celní úřad zaevidoval o 703 rozhodnutí více. Celní úřad současně k vymáhání přijímá i příkazové bloky od Policie ČR, kterých v roce 2017 přijal celkem 38.254 kusů.

Za loňský rok bylo Celním úřadem pro hlavní město Prahu vymoženo celkem 304.463.938,26 Kč. V případě vymáhání formou mobiliárních exekucí na věci movité bylo v roce 2017 vymoženo 7.572.919 Kč.

Celní úřad dosahuje velmi dobrých výsledků i v oblasti vymáhání pokut za porušení zákona o elektronické evidenci tržeb, kdy v  roce 2017 bylo na odbor 4 – Správy příjmů a vymáhání předáno celkem 255 rozhodnutí o uložených pokutách. Vybráno a vymoženo bylo ve 245 případech. V rámci tohoto vymáhání bylo provedeno celkem 63 úspěšných mobiliárních exekucí na věci movité. Pouze u deseti případů je v současné době uložená pokuta nevymožena. Jedná se totiž o případy, které jsou buď v odvolacím řízení, nebo bylo zahájeno řízení o povolení splátek.

V letošním roce celní úřad formou mobiliárních exekucí na věci movité za první dva měsíce ve 48 případech vymohl celkem 1.530.697 Kč.

U mobiliárních exekucí je nejúčinnější, pokud se do soupisu movitých věcí zapíše osobní automobil dlužníka, který následně vymáhanou částku v nejkratším možném termínu uhradí.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture