Celníci používají kladivo proti nepoctivým pumpařům čím dál častěji. Mobilní laboratoř má výsledky PHM do 40 minut

0

Středočeští celníci v uplynulých dnech provedli kontroly zdanění pohonných hmot na veřejných i neveřejných čerpacích stanicích.

Do kontrol byly zařazeny jak stanice známých značek, tak i ty méně známé.
Pro okamžité ověření složení a kvality pohonných hmot bylo využito mobilní laboratoře celní správy, která je schopna z malého množství přesně analyzovat složení odebraných vzorků.

Hlídka celní správy odebere vzorek. Zatímco vzorek putuje do mobilní laboratoře (nedaleko od čerpací stanice) další člen hlídky je přítomen na čerpací stanici, aby ji mohl případně okamžitě zajistit a uzavřít.

Podrobnou analýzou celníci v mobilní laboratoři zjišťují kvalitu benzínu či nafty a tím pádem zjistí, o kolik peněz provozovatelé čerpacích stanic okradli Českou republikou. V případě, že celníci zjistí nekvalitní pohoné hmoty zároveň předavájí informace České obchodní inspekce.

Pro tyto kontroly bylo vybráno okolí Kolína, Kutné Hory a Benešova. Mobilní laboratoř pak byla umístěna v Mukařově na Praze východ. Tedy přibližně ve uprostřed natipovaných lokalit.

Středočeští celníci budou v uvedených kontrolách pokračovat i v dalších lokalitách.

Všechny odebrané vzorky, při těchto kontrolách, odpovídaly deklarované kvalitě a kontrolované čerpací stanice měly pohonné hmoty řádně zdaněny.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture