Černá stavba na Šumpersku ohrožuje rodiny s dětmi. Šumperský stavební úřad v záležitosti nekoná, dochází i k falšování stavební dokumentace

0

Nový Malín 5. Ze Šumperku je tato vesnička vzdálena ani ne 2 kilometry. Budova bývalé autolakovny tady byla předělána na bytový dům. Bohužel bez jakéhokoliv povolení od příslušných úřadů.

Lakovna má velmi podivnou historii. Nejdříve ji vlastnil známý šumperský grázl Frodl se svoji ženou, významnou šumperskou advokátkou. Poté Frodl nechal lakovnu za podivných okolností přepsat na bílého koně Tomáše Draga. Pak se lakovna dostala zpět Frodlovi do rukou, respektive jeho nové družce přestavěla se na byty.

Stavební úřad v Šumperku černou stavbu potichu dodatečně zkolaudoval. Krajský stavební úřad v Olomouci, nadřízený orgán úřadu v Šumperku, naštěstí našel celou řadu nesrovnalostí v projektové dokumentaci i postupu šumperského stavebního úřadu a povolení o stavbě nechal zrušit.  V budově totiž už bydlí několik rodin s dětmi. Nikdo ale neví, jak byly například dělány stropy nebo jestli nosné stěny jsou dostatečně nosné. O protipožárních opatřeních či bezpečnosti v oblasti zavedení elektřiny nemůže být řeč. Nic není schváleno, nikdo neprováděl v domě a na domě žádnou kontrolu.

Co bude s domem dál není jasné, v minulosti vyhořel a byl vyplaven. Po těchto událostech musí objekt prohlédnout statik. Ten jednoznačně určí, zda je dům obyvatelný či ne. V tomto případě dům statik neviděl a lakovna se po těchto událostech předělala na byty.  Více v přiložené reportáži.

 

Zdroj: AKTU.cz

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture