Cizinecká policie opět zadržela na stavbě nelegálně pracující dělníky. Pracovali na nejdražším bytovém komplexu v ČR. Svoji nemovitost tady bude mít i Jágr

0

Téměř osmdesát dělníků předvedla dnes pražská cizinecká policie ze stavby nejluxusnějšího bytového komplexu v ČR, Tower Praha. Svůj byt tady podle katastru nemovitostí má například Jaromír Jágr.

Pražská Policie dnes nad ránem najela některými auty přímo na stavbu a místo obklíčila, aby nikdo nemohl ze stavby utéct. Poté si nechala zavolat všechny dělníky a začala kontrolovat doklady. Osmdesát dělníků pak policisté předvedli na služebnu. V tuto chvíli není jasné kvůl jakým deliktům. Někteří mohou mít neplatná pracovní povolení, někteří žádná povolení a někteří tady mohou být nelegálně.

Cizinecká policie dělá tyto razie na nelegální zaměstnávání dělníků poměrně často. A je velmi úspěšná. Přesné výsledky budou známi v několika následujících hodinách až dnech.

Byty ve V Toweru si pořídil i mediální podnikatel Michal Voráček, zakladatel a spolumajitel webu Parlamentní listy, nebo známý lobbista Roman Janoušek.

 

Aktualizace 20:18: Policie celkem na stavbě zkontrolovala 281 dělníků. Z toho jich 84 zajistila a předvedla na služebnu. S 80 dělníky pak policisté zahájí nebo zahájili správní řízení, protože neměli buď platné doklady či neúplné pracovní povolení. Jeden muž byl zadržen protože měl zákaz pobytu v ČR. Spáchal tedy trestný čin maření úředního rozhodnutí. Dva zadržení pak tady pobývali nelegálně. U dalšího zadrženého se pak nepodařilo prokázat, kdo to vlastně je. Na jeho identitě teď pracují specialisté z cizinecké policie.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture