„Děkujeme Policii České republiky za profesionální spolupráci,“ vzkázal ředitel Národního divadla Jan Burian poté, co policisté rozhodli během hlavního představení Carmen nevyklidit Národní divadlo

0

Profesionální úsudek a správné zhodnocení situace na místě. To jsou hlavní atributy včerejšího zásahu pražských policistů v Národním divadle. Během představení Carmen ohlásila matka, že její dcera je v areálu Národního divadla a chce skočit z nejvyšší galerie přímo do diváků.

Na místo okamžitě vyrazila zhruba dvacítka policistů a policistek. Systematicky začali propátrávat budovu Národního divadla, a to velmi decentně směrem k divákům probíhajícího představení Carmen. Během přestávky mezi dějstvími pak nechali dívku vyhlásit rozhlasem. Poté matka opět zavolala na policii, že se pravděpodobně jedná o nedorozumění či žert. Policisté proto na místě přijali taková opatření, aby se nikomu na místě nemohlo nic stát i v případě, že by se jednalo o reálnou hrozbu. Vyhodnocení situace na místě policistou z Pohotovostní motorizované jednotky a jeho kolegů ze Speciální pořádkové jednotky či OHS nebo cizinecké policie bylo na místě. Najít mezi tisícovkou diváků jednu osobu, která může mít psychický problém je téměř nemožné bez toho, abyste přerušili představení. Policisté proto počkali na přestávku a po vyhlášení pečlivě sledovali okolí.

Mluvčí policie Tomáš Hulan připomíná první stupeň České republiky v rámci teroristické hrozby. Vyslání policejních sil v takovém množství bylo rozhodně na místě, protože nebylo zpočátku vůbec jasné, jak se vše odehrálo a co se za voláním na tísňovou linku skrývá.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture