Do Prahy se vrátili „Skořápkaři“. Turisty okrádali na přímo na Karlově mostě

0

Kriminalisté  z „Kapsatýmu“ Prahy I. si všimli, že se na Karlově mostě začala objevovat skupina několika osob, která hraje hru tzv. skořápky a okrádá tak náhodně kolemjdoucí. Tuto skupinu kriminalisté několik týdnů sledovali, aby si byli jisti, kdo všechno je do hry zapojen. Jak se pak ukázalo, jednalo se o šest mužů a jednu ženu, kteří měli jasně rozdělené role.

Jeden z nich hru přímo provozoval a ostatní dělali, že jsou hráči a vyhrávají nemalé částky. To mělo nalákat náhodné kolemjdoucí, kteří se zastavovali a po chvilce sledování hry nabyli dojmu, že je snadné vyhrát. Opak byl pravdou a o peníze samozřejmě přišli. Jiní ze skupiny měli za úkol hlídat, jestli nejde policie.

Právě to, že osoby měly jasně rozdělené úkoly a byly organizované, mělo vliv na právní kvalifikaci. Konkrétně se tedy jedná o trestný čin provozování nepoctivých her a sázek, kdy v případě organizované skupiny hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na osm let. Kriminalisté zároveň podali podnět na vzetí obviněných do vazby, což soud akceptoval u jednoho z nich, hlavního organizátora. Podle informací AKTU.cz šlo o Češku, 4 Slováky a Makedonec. Hlavní organizátor pak byl Chorvatska.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture