Dopadli mafiána v nemocnici!

0

video

Detektivové zatkli minulý týden jednoho z nejvýše postavených členů ukrajinské mafie působící na území České republiky.

Městský soud odsoudil před více než čtyřmi lety cizince k pětiletému pobytu za mřížemi za trestné činy padělání peněz, podvody, nedovoleného ozbrojování, a nedovolené výroby a držení návykových látek. Odsouzený ovšem uprchl před výkonem trestu odnětí svobody z České republiky na východ Evropy, kde se pohyboval především na území Ukrajiny a Ruska. Městský soud proto na muže vydal evropský a mezinárodní zatýkací rozkaz.

Kriminalisté ze sedmého oddělení čtvrtého policejního obvodu, specializující se na pátrání po hledaných osobách, zatkli v pátek 7. listopadu mezinárodně hledaného muže, v jedné z pražských nemocnic, kam doprovázel svou přítelkyni na lékařský zákrok. Jeho dopadení proběhlo tak rychle, že boss nestihl žádným způsobem zareagovat. Policisté u něho nalezli zavírací nůž a chirurgický skalpel v upraveném pouzdře z lepenky, který měl uložený v peněžence. „Takto upravené skalpely používají ruskojazyčně hovořící organizované skupiny k páchání trestné činnosti.“ uvedl kriminalista pracující na případu.

Odsouzený nejprve působil v mafii jako řadový voják a postupem času se vypracoval až na vysoce postaveného bosse vystupujícího pod falešnou identitou. Používal osobní doklady jako cestovní pas nebo řidičský průkaz, opatřené jeho fotografií a datem narození, avšak jméno už bylo cizí. Kriminalisté disponovali informacemi o tom, že je ozbrojený střelnou zbraní a má bohaté zkušenosti v bojových sportech, především v boxu. Byť jezdil ve starších typech vozidel, jako řidiče si najímal vytipované česky mluvící recidivisty.

Zatčený člen mafie putoval přímo do pankrácké věznice. Kriminalisté v současné době podezřívají zatčeného bosse z trestného činu padělání veřejné listiny a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě odsouzení hrozí další tři roky vězení.

pprap. Eva Krausová – 14. 11. 2014

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..