Dostupné kurzy první pomoci BLS

0

V neděli 16. srpna pořádal IPRK v rámci projektu „První pomoc prakticky“ (www.PPprakticky.cz) další běh jednodenního kurzu první pomoci s názvem Basic Live Support (BLS)  – modul A.

BLS je intenzivní kurz, ve kterém se jeho účastníci za využití zážitkové formy výuky učí základním život zachraňujícím úkonům. Kurz vznikl jako norma první pomoci pro nezdravotnické pracovníky IZS a členy dobrovolných záchranných organizací. Jelikož hlavní náplň kurzu tvoří zásadní dovednosti z oblasti první pomoci, které by měl umět opravdu každý, je kurz velmi vhodnou volbou i pro širokou veřejnost.

 

Kratší teoretické bloky obohacené o výuková videa probíhaly v učebně Námořní akademie ČR. Praktické nácvikové bloky a cvičné zásahy účastníků probíhaly v přilehlé zahradě i v dalších prostorách akademie.

Dopolední části kurzu patřila seznámení se s univerzálním postupem řešení zdravotnických událostí „6 Z“, nácviku zástavy masivního krvácení bez pomůcek i s pomůckami a nácviku základního přístupu k bezvědomému – opět včetně praktických nácviků.

Odpolední část kurzu začala blokem věnovaným volání záchranné služby a nácviku resuscitace dospělých i dětí. Během odpolední praktické části se účastnici museli v rámci cvičných zásahů (tzv. simulacích) vypořádat mimo jiné s pacientem, kterému pes způsobil silné krvácení z ruky, slečnou zřícenou z vysoké zdi, s drogově závislou osobou s poruchou vědomí, či s mužem se srdeční příhodou.

 

Krátce před pátou hodinou kurz vyvrcholil předáním certifikátů úspěšným absolventům. Každý účastník navíc obdržel malý praktický dárek užitečný při poskytování první pomoci.

Jsme rádi, že jsme opět rozšířili počet osob ochotných a schopných poskytnout nezbytnou první pomoc, komukoliv, kdo jí potřebuje a těšíme se na všechny účastníky kurzu i na pokračovacím – rozšiřujícím jednodenním kurzu Basic Life Support – modul B.

Pro všechny, kteří by také chtěli věnovat jeden den tomu, aby se naučili poskytovat „první pomoc prakticky“ je na 20. září 2015 naplánován další otevřený termín jednodenního kurzu IPRK Basic Live Support – modul A. Více na webu: www.PPprakticky.cz.

Kurz IPRK Basic Life Support i další formáty kurzů (od 4 hodin základu první pomoci, až po několikadenní komplexní vzdělávací programy), lze také realizovat pro uzavřené skupiny účastníků. Bonusem těchto uzavřených kurzů je nejen nižší celková cena, ale zejména možnost ušit obsah kurzu přímo na míru profesnímu zaměření dané organizace či kolektivu. V případě zájmu o kurz pro vaší organizaci, útvar, jednotku, … nás neváhejte kontaktovat. Rádi pro Vás vytvoříme individuální nabídku kurzu první pomoci dle Vašich požadavků a potřeb.

Další foto z kurzů první pomoci IPRK i odkazy na zajímavé články a videa najdete na našem webu zde. http://www.ppprakticky.cz/kurzy-prvni-pomoci-prakticky/iprk-kurzy-prvni-pomoci-prakticky-foto-video-clanky.htm

Autor: Ing. Eva Kořínková – [email protected]

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture