Drastická nehoda autobusu v Horoměřicích. Vyhlášen traumaplán.

0

Všechny jednotky IZS z širokého okolí zamířily k vážné nehodě autobusu společnosti Arriva v pražských Horoměřicích. Na nepřehledném úseku Horoměřické silnice se zde autobus plný lidí čelně střetl s osobním automobilem a následně narazil do stromu, který kompletně zdemoloval jeho přední část. Zničené osobní auto skončilo v poli.

Zdravotnická záchranná služba hl. města Prahy zveřejnila v 16:21 na svém Twitterovém účtu:

AKTIVOVÁN TRAUMAPLÁN: DN autobus X strom, poblíž MHD Jenerálka, cca 30 zraněných z toho 8 zaklíněných, probíhají vyproštovací akce, na místě: 11 x RZP, 3 lékaři, Atego, inspektor, náměstek NLZP a LPP

Vyhlášen byl traumaplán I. stupně. Na místě bylo celkem 48 zraněných osob, z toho 5 osob bylo zraněno těžce, 10 středně a 30 lehce. Všechny zraněné osoby postupně záchranáři rozváželi do všech pražských nemocnic. Vážná zranění byla transportována do traumacenter. Na místě byli i záchranáři ze středočeského kraje vč. převozových sanitek pro méně vážná poranění.

Při nehodě zemřely 3 osoby, z nich jedna řídila osobní automobil. Jednalo se o ženu, rok narození 1995, která nehodu zavinila. Vzhledem k většímu počtu vážně zraněných osob je však možné, že se číslo obětí bude zvyšovat. Dále bylo zraněno několik dětí, z toho dvě museli záchranáři uvést do umělého spánku a se zraněním hlavy.

Zatím není jisté, proč ke střetu vozidel došlo, to je předmětem vyšetřování dopravní policie. Na místo byly povolány další policejní hlídky, aby prohledaly okolní pole. U podobných nehod je totiž časté, že zranění v panice a stresu utečou od nehody pryč a zkolabují třeba až o stovky metrů dál.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture