Dvě a půl hodiny pražští policisté vyjednávali s mužem na železničním mostě. Chtěl skočit.

0

Před půl šestou vyjížděli policisté, hasiči a záchranáři do Husitské ulice v Praze. Na železničním mostě tady stál muž, který chtěl pravděpodobně skočit dolů.

S mužem nejdříve vyjednával policista, který dorazil na místo jako první. Během dalších 15 minut dorazil policejní vyjednavač, který si k muži přelezl přes plot. Vyjednávaní pak probíhalo přímo na mostním sloupu. Nejdříve vyjednavač muže přesvědčil, aby si na sebe vzal deku. Hustě totiž sněžilo začalo mrznout. Zhruba po hodině a půl se muž pak postavil a vypadalo to, že přeleze k policistům do bezpečí. Bohužel policistům podal jenom batoh a pak si sedl zpět na své původní místo. Vyjednavač si sedl opět vedle něj.

Nakonec poté, co policista muže přesvědčil k teplému jídlu přímo na nebezpečném místě, se ho povedlo přesvědčit i k tomu, aby přelezl zábradlí do bezpečí.

Několikrát během dvou a půl hodinového vyjednávání to už vypadalo, že se podaří muže zachytit a stáhnout do bezpečí. Policisté, ale nechtěli zbytečně riskovat.

Policisté dole pod mostem pak museli klidnit emoce některých chodců, kteří na muže na mostě pokřičovali ať skočí a fotili si ho s bleskem na mobilní telefon.

Za zmínku také stojí poděkovaní policistů přilehlým obchodům, jejichž obsluha jim pravidelně vařila v mrazu čaj.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture