Exkluzivně: Cestující na letišti se prali s policisty. Došlo k drsné potyčce, máme vyjádření cestujicích i policie

0

K drsné potyčce mezi cestujícími letadla společnosti EASYJET směřujícího do Říma a  policisty došlo včera v noci na letišti Václava Havla v Praze.

Potyčka vznikla podle cestujících z nesmyslných důvodů, kdy jeden z cestujících byl společensky unaven a posádka letadla zavolala lékaře a policisty. Podle cestujících se pak situace vyhrotila.

Jinou verzi má cizinecká policie. Podle Kateřiny Rendlové, mluvčí cizinecké policie, se celá věc odehrála jinak. Jeden z cestujících jevil značné známky opilosti a odmítal komunikovat s posádkou letadla. Proto se kapitán rozhodl povolat policisty, aby muži dali dýchnout. Podle výsledku by se kapitán letadla rozhodl, zda muže nechá z letadla vyvést nebo ho nechá pokračovat v letu.

Výsledek 1,8 promile alkoholu v dechu ale byl pro kapitána jasný impulsem muže z přepravy letadlem vyřadit. To se ale nelibilo jeho spolucestujícím. Kteří na tom s alkoholem byli podobně.

Stav zadržených cestujících podle mluvčí policie nevyhoval policejním úkonům a proto byli cestující po dvou hodinách ze služebny propuštěni a byl jim stanoven nový termín k projednání. Celá zaležitost pravděpodobně skončí na příslušném magistrátu, který bude řešit přestupkové chování cestujících.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..