Exkluzivně: V Lidlu zajistila policie pravděpodobně kokain.

3

Aktualizace 03/04/2015 11:00

Národní protidrogová centrála potvrdila, že látka, která se našla v krabicích s banány je kokain. Ten měl společně se zásilkou banánů přicestovat z Kolumbie. Česká policie v současné době prověřuje, kdo měl zásilku vyzvednout a hlavně, kde se řetězec narkobaronů přetrhl. Je totiž dost pravděpodobné, že dodávka banánů s narkotiky nalezná v Lidlu byla omylem poslána za jinou. Bánány obvykle cestují v kontejnerech na lodích a je dost možné, že na překladišti si někdo spletl kontejnery. Česká policie proto spoluprcuje podle našich informací i se zahraničními kolegy a Interpolem. Zatím je totiž jasné jen to, že Kokain miřil do Evropy. Jeho cena po naředění v ulicích by mohla vynést až 2 miliardy korun. V současné době jde o největší zásilku kokainu zadrženou v ČR.

Aktualizace 02/04/2015 20:20

Serveru Tíseň.tv se podařilo exkluzivně zjistit, že množství bílé krystalické látky bylo téměř k jednomu metráku. Nikoliv 50 kg, jak zněla původní informace. V souvislosti s touto událostí se přijímají speciální opatření na všechny zásilky z Jižní Ameriky. Panuje i podezření, že tato zásilka banánů nebyla určena pro Českou republiku, ale pro jinou zemi EU. Serveru Tíseň.tv to prozradil zdroj obeznámený s vyšetřováním. Policisté z Národní protidrogové centrály společně s celní správou na tomto případu pracují už od včerejška. Tíseň.tv celou událost i nadále sleduje.

Kokain v zásilce banánů, foto: Kolumbijská policie

 

 

 

 

Exkluzivne 02/04/2015 17:36

Pridano z mobilniho telefonu

Vetsi mnozstvi bile krystalicke latky nalezla celni sprava a Narodni protidrogova centrala v zasilce bananu z Kolumbie v supermarketu v Praze. Podle nasich exkluzivnich informaci jde o LIDL Zbraslav. Podle nasich informaci by mnozstvi melo byt vetsi nez 50 kg. Informaci serveru Tisen.tv potvrdila mluvci NPC, Barbora Kudlackova. Ceka se na rozbory, ale prvotni informace ukazala, ze by melo jit o kokain.

Sdílejte:

3 komentáře

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture