Exkluzivně: vyjádření uprchlého exposlance Wolfa

1

video, foto

Exposlanec Petr Wolf je už 2 roky na útěku. Byl odsouzen k šestiletému trestu vězení za dotační podvod. Neuspěl ani u Ústavního soudu, který mohl rozsudky předchozích soudů zvrátit. Jediná možnost, jak se vyhnout nástupu trestu, je prezidentská milost. A právě o tu prostřednictvím svých příbuzných, kteří mimochodem odmítají cokoliv na kameru komentovat, požádal. Serveru Tíseň.tv to potvrdila mluvčí Ministerstva spravedlnosti Kateřina Hrochová.

Redaktor Jiří Forman, který se kauze exposlance Petra Wolfa dlouhodobě věnuje, byl dokonce Petrem Wolfem přes email  kontaktován. Wolf v mailu reaguje na články, které se v objevily v médiích.  Na článek na serveru ČTK České noviny a serveru Hospodářských novin Ihned.cz

 

Redakce Tisen.tv se snažila o další kontakt, ale do vydání článku nám žádná odpověď na email nepřišla.

O tom, že v procesu exposlance Wolfa nebylo vše v pořádku, vypovídá následující reportáž. Zmiňovaný státní zástupce Dušan Táborský dokonce v této reportáži zpochybňuje šetření NKÚ -Nejvyššího kontrolního úřadu. Další pochyby má o kontrolách finančního úřadu.

Obě instituce ani NKÚ ani FÚ Ostrava přitom nezjistily, pochybení firmy exposlance Wolfa, ale pouhou rozpočtovou nekázeň. Do dnešního dne dokonce nikdo nechce ani zaplatit vzniklou škodu, která měla údajným podvodem vzniknout Ministerstvu životního prostředí.

Naopak samo ministerstvo se s firmou exposlance Wolfa dohodlo na tzv. vyrovnání. Laicky řečeno, oba subjekty se mezi sebou dohodly, že není žádná škoda a nikdo nikomu nic nedluží.

Z projektu, na které exposlanec Wolf čerpal dotace z Ministerstva životního prostředí, dokonce vznikl užitný vzor. I to ale v naší reportáži státní zástupce Táborský zlehčuje. Dokonce to budí dojem, že ani o této skutečnosti neví. Ba dokonce snad ani neví, co je to užitný vzor.

Kde se v současné době exposlanec Petr Wolf nachází, není veřejně známo. Redakci Tíseň.tv se podařilo zjistit, že email byl odeslán z Polska.
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture