Exkluzivní rozhovory a video z letiště Václava Havla: Cestující z letadla: „Situace v letadle byla kritická! Kouř byl všude“

0

foto, video – článek průběžně aktualizujeme

Dlouhých 20  minut dýchali podle svých výpovědí cestující kouř z motoru, který se dostal do kokpitu letadla, které vzlétlo z letiště Václava Havla do Švédska s mezipřistáním v Hamburku.

video
play-sharp-fill

V dvouvrtulovém letadle ČSA ATR 42-500 byl ihned po vzletu cítit kouř. Stewardi si proto podle cestujicích s kterými náš reportér mluvil, nasadili masky s kyslíkem. Cestujicícím, ale masky nevypadly, jak je obvyklé v případě požáru nebo kouře na palubě. Kouř mezi tím vnikl do celého prostoru letadla. Ihned poté, kapitán letadla vyzval cestujicí, ať se vyzují a zaujmou polohu pro nouzové přistání. Tedy ať se skloní, hlavu dají mezi kolena a ruce sepnou za hlavou.

video
play-sharp-fill

Letadlo ještě bylo nějaký čas ve vzduchu. Podle některých cestujících plných 20 minut, než přistálo. Samotné přistání proběhlo hladce přibližně v 18:30. K letadlu okamžitě přijeli hasiči. Ti, ale podle mluvčí letiště Mariky Janouškové žádnou závadu nenašli. Ani prý dokonce nebyl nikdo zraněn.

 

Náš reportér, který na letišti mluvil s několika cestujícími, ale zjistil pravý opak a vše vypadá tak, že se nehodu letadla někdo pokusil bagatelizovat. Dokonce záchranáři z ASČR, (záchranná služba nasmlouvaná letištěm – pozn. redakce) okamžitě začala ošetřovat některé lidi přímo na ploše. Zbytek cestujicích, pak ošetřovala v areálu letiště. Tady jim poskytovala první pomoc v podobě speciálních dýchacích masek. Některým cestujicím i přesto bylo nevolno a motala se jim hlava a proto vedoucí lékař rozhodl o okamžitém transportu cestujicích do nemocnice Motol a UVN ve Střešovicích. Téměř všichni měli příznaky intoxikace zplodinami.

 

Když posádky s cestujícími dorazily do nemocnic, tady je preventivě prohlédli lékaři. Do motola dorazilo konkrétně 35 cestujících do UVN ve Střešovicích přibližně 15. Zbytek ošetřění odmítl. Nejméně jedna osoba zůstane v nemocnici podle našich informací hospitalizována. Zbytek pasažerů, kteří byli v pořádku, byli sanitkami odvezeni zpět na letiště. Poté pokračovali do cílových destinací.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture