Hasiči na Ústecku bojovali s rozsáhlým požárem. Stály vlaky i auta

0

Kvůli rozsáhlosti požáru hasiči krátce před polednem vyhlásili hasiči zvláštní stupeň poplachu. Zásah komplikovalo zejména více ohnisek, kdy jich hasiči evidovali asi 15 na zhruba patnáctikilometrovém úseku podél trati mezi Vaňovem a Lovosicemi.

Policie musela uzavřít i silnici I/30, která vede podél trati na levém břehu Labe, aby měli hasiči lepší přístup k ohniskům. Nakonec se podařilo oheň zkrotit  po 21. hodině a to za silného přispění letecké podpory, vrtulníku a letadla.

Oheň máme zcela pod kontrolou, nicméně není ještě zcela zlikvidován,” řekl AKTU.cz  mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf s tím, že policisté už zprůjezdnili zmíněnou silnici první třídy. Většinu ohnisek dostali hasiči pod kontrolu už po půl páté odpoledne, potíž měli ve skalnaté stráni nad Litochovicemi.

Železničáři nyní kontrolují trať a trakční vedení. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová řekla, že pokud bude vše v pořádku, mohly by se vlaky na trať vrátit. Mezinárodní rychlíky mezi Prahou a Hamburkem jezdi doposud po trati na pravé straně Labe.

Hasiči víceméně mají jasno i o příčině požáru. „Bylo to víceméně od nějaké technické závady, pravděpodobně na brzdách soupravy,” upřesnil mluvčí s tím,  hoření pomohlo sucho a nepřístupný terén.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture