Levicoví extrémisté nepovolují, vyhlásili válku české policii, zapalují auta a to je jen začátek

0

exkluzivní audio, video, foto

 

Doslova válku začínající zapalováním aut vyhlásili levicoví extrémisté české policii. Dokonce se hrdě k zapalování aut levicoví extrémisté hlásí. Dokonce se přiznavájí k útokům na restauraci Řízkárna.

Vše podle komuniké internetových stránek Sítě revolučních buněk, odstartovala akce FÉNIX. Tu provedl útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), koncem dubna 2015. Při akci zatkli policisté 4 anarchisty a stále je drží ve vazbě. Některé z nich podezírá z trestného činu terorismu.

 

Policejní auta v Praze zapálila skupina která si přezdívá Buňka Divoká srdce. Na svých stránkách dokonce prohlašují:

„Odstartováním operace “Fénix” policajti vyhlásili válku anarchistickému hnutí. Mysleli si, že se poděláme a rezignujeme. To je omyl. Nevzdáváme se. Přecházíme do protiútoku. Chtějí udusit odpor. My ale přiléváme další benzín do ohně.“

Na zmiňovaných stránkách se objevují i podrobné návody, jak zapálit auto či vyrobit Molotův koktejl. Podle odborníků může být tahle extremistická skupina velmi nebezpečná, pokud policie nezačne okamžitě jednat.

 

Nebezpečné jsou nejen skutky, které skupina páchá, ale i systém komunikace mezi jednotlivými členy. Používají sofistikované metody šifrování a hesla.

Poslechněte si exkluzivní rozhovor Tíseň.tv s odborníkem na extrémismus Miroslavem Marešem na téma Síť revolučních buněk, její financování, zahraniční spolupráce a útoky v ČR.

Články, které se objevují na webu Sítě revolučních buněk jsou v polštině, španělštině a angličtině a češtině. Je tedy dost pravděpodobné, že extrémisté spolupracují se zahraničními organizacemi. Není vyloučeno, že některá zahraniční spolupráce může být s levicovými teroristickými organizacemi.

Videoreportáž o nebezpečnosti levicového extremismu.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture