Maskovaní útočníci v bílých kuklách zaútočili a zapálili squat klinika. Policie pak předvedla dva muže na stanici. Útočili oni?

0

V sobotu, krátce před půl osmou večer zaútočila skupinka maskovaných mužů s bílými kuklami na obyvatele squatu v Jeseniově ulici. Útok začal fyzickým napadením obyvatel squatu, následným házením kamenů, který dokonce jednoho z obyvatel squatu zranil a ve finále pomocí podomácku vyrobených zápalných trubic či hadic se skupina agresorů pokusila squat zapálit. Někteří svědci hovoří dokonce o zápalných láhvích.

Na místo okamžitě vyrazily hlídky policie i Speciální pořádková jednotka, která byla v terénu kvůli demonstrancím. K požáru vyrazili i hasiči, kteří dokázali požár zlikvidovat během 4 minut. Následně silně zakouřený prostor prohlédli, zda se v  něm nenachází ještě nějaká osoba.

Policisté zároveň kromě vyšetřování začali pátrat po skupince cca 15 – 20 mužů podle svědků s bilými kuklami na hlavách, kteří mají útok na svědomí.

Dva mladíky poblíž události vypátralo družstvo Speciální pořádkové jednotky. Když se před nimi dvojice dala na útěk policisté je zajistili.  Náš reportér v jednom ze zadržených bezpečně poznal člena skupiny přezdívané Prague Boys. Jde o fotbalové chuligány hlásící se ke Spartě Praha. Útok tedy spíš než s neonacistickým, rasovým či uprchlickým podtextem vypadá na vyřizování účtu mezi „pravičáky“ a „levičáky“. Oba mladíky policisté zajistili k výslechu.

Poznatek o kuklách bílé barvy policisté prověřovali už během demonstrací na hlavním nádraží. Podle svědků tu byla velmi početná skupinka právě s kuklami bílé barvy. Než ale stihli policisté přijet, skupinka se rozptýlila kolem nádraží a kukly schovala. Zároveň konflikt demonstrantů s těmito kuklami na hlavě měli policisté na Malostranském náměstí, už kolem 14 hodiny odpoledne.

Celou událost i nadále sledujeme.

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture