Mladá dívka utonula při hraní geocachingu, další hráč se pohřešuje

0

Po vydatných přívalových deštích které zasáhly Prahu v sobotu ve večerních hodinách skončil tragicky výlet čtyřech hráčů tzv. geocachingu. Dva zraněné hráče záchranka odvezla do Motolské nemocnice. Mladou ženu nalezli utonutou pod Jiráskovým mostem nedaleko pražského Mánesa, další osoba se pohřešuje. Na náplavku k Mánesu vyjížděl bohužel kromě záchranářů, hasičů a policistů také koroner. Policejní potápěči současně pátrali asi na dvou stech metrech řeky po pohřešovaném hráči. Po hodině zásah ukončili neúspěšně.

Na serveru geocaching.com je zaregistrováno více než 76 tisíc českých hráčů. Hráči geocachingu na uvedených souřadnicích hledají schované schránky, kam si zapisují svůj „úlovek“, přičemž schránky se většinou vážou k nějakému zajímavému místu. Takovýchto „kešek“, jak se schránkám přezdívá, je v Praze asi 2000, některé i v pražském podzemí. Vždy je u každé schránky uvedeno, že člověk hru provozuje na vlastní nebezpečí a hlavně, jaká rizika sebou „odlovení“ konkrétní schránky nese. Tato upozornění byla i u keše s kódovým označením GC1YN9E – Motolský potok.

Bohužel i přes dnešní parné počasí, kdy se teploty pohybovaly okolo třicítky, večer přišly bouřky z horka a jako první se zaplnily právě potoky a šachty, jako je Motolský potok. Ústí potoka se nachází západní straně Vltavy, zhruba na úrovni ulice Pecháčkova.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture