Mladý řidič srazil chodce a z místa ujel. Jednašedesátiletý muž nehodu nepřežil

0

Tragická nehoda se odehrála včera na Mladoboleslavsku ve večerních hodinách. V Kosmonosech při dopravní nehodě byl osobním vozidlem sražen chodec. Ten při střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem. Neznámý mladý řidič od nehody ujel.

Kolem 8. hodiny večerní v Boleslavské ulici našel náhodný kolemjdoucí na chodníku ležet zraněného muže a celého od krve. Ihned zavolal záchranku a policii. Záchranáři po příjezdu na místo prováděli resuscitaci, jednašedesátiletému muži už ale nedokázali pomoci. Ten na následky zranění zemřel.

Devatenáctiletý řidič, který osobním vozem Škoda Octavia muže srazil, sraženému chodci neposkytl dokonce ani první pomoc. Okamžitě po něm začali pátrat policisté. Viník se kolem 23. hodiny osobně dostavil na mladoboleslavskou policejní stanici a k nehodě se přiznal.

„Přítomnost alkoholu i omamných a psychotropních látek u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou a drogovým orientačním testem“ potvrdila mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková. Mladému muži za neposkytnutí pomoci a usmrcení z nedbalosti hrozí až pětileté odnětí svobody.

Příčina a okolnosti nehody zatím nejsou známy a jsou v šetření. Svědci, kteří byli přítomni u nehody by se měli ohlásit na policii.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture