Muž vyhrožoval výbuchem, měl jen nefunkční cvičný granát

0

Starší muž vyhrožoval včera v noci v Kobylisích v ulici Libišská svoji ženě, že odpálí granát, který mu leží doma. Na místo okamžitě vyrazily hlídky pohotovostní motorizované jednotky policie společně s jejich velitem.

Během několika málo minut se okamžitě zorientovali, vyhodnotili riziko a granát a staršího muže zajistili. Hned na první pohled bylo hlídkám jasné, že se pravděpodovně bude jednat o cvičný obranný granát F1, který neobsahuje nebezpečnou slož. Tělo granátu je totiž pro tyto účely natřeno načerveno. Finální slovo, ale musí mít v tomto případě přivolaný pyrotechnik. Ten doměnku policistů z PMJ potvrdil.

Nikdo naštěstí nebyl zraněn, pro staršího muže si přijela záchranná služba, která ho odvezla pro jistotu na vyšetření do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Případ si převzali policisté z místního oddělení Kobylisy.

Policie nemůže v dnešní době teroristické hrozby podcenit žádné poznatky či oznamení o uložení výbušniny či o hrozbě jakékoliv výbuchu s jakýmkoliv výbušným zařízením.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..