Na D1 havarovalo 17 aut, na Nymbursku pak při nehodách umřeli dva lidé.

0

Foto, video: AKTU.cz, Jiří Forman, Lukáš Dvořák

Při třech dopravních nehodách na dálnici D1 okolo 34. kilometru havarovalo celkem 17 vozidel, při kterých se zranilo osm lidí. Do nemocnice byla převezena preventivně i těhotná žena.

Hasiči z Benešova měli hned po příjezdu k nehodě plné ruce práce. Museli některé řidiče ze silně nabouraných aut vyprošťovat. Mezi nimi i rodinu s malým dítětem. Zároveň do příjezdu sanitek hasiči poskytovali první pomoc. Na místě se okamžitě začali tvořit kolony. Ty dosahovali až deseti kilometrů. Řidiči naštěstí dodržovali záchranou uličku, a proto pro záchranáře nebyl takový problém se na místo nehody dostat.

Policisté okamžitě začali nehodu vyšetřovat, fotit a zaměřovat. Samotné vyšetřovaní trvalo přes 4 hodiny. Celkem se stali hromadné nehody na třech různých místech právě kolem 34. kilometru.

Ke smrtelné dopravní nehodě pak vyráželi policisté a záchranáři do Městce Králové. kolem půl dvanácté. Auto tady lehce narazilo do stromu. Muže, který auto řídil se nejdříve snažili přes telefonickou pomoc operátorky resuscitovat svědci, poté pokračovali záchranáři. Bohužel po 50-ti minutách byla resuscitace neúspěšná.

Pravděpodobně měl muž zdravotní problém, kvůli kterému, auto přejelo do protisměru a lehce narazilo do stromu.

Přibližně dvě hodiny po nehodě v Městci Králové pak mezi Lysou nad Labem a Milovicemi srazil vlak člověka. Stalo se to v polích mezi městy. Drážní hasiči z Nymburka evakuovali z vlaku přímo v polích přibližně 30 lidí. Mezi nimi byli i matky s kočárky a malými dětmi. Náhradní autobusová doprava byla sice zavedena, ale autobusy se k vlaku na pole nedostali.

Proto policisté a strážnici svými auty cestující zhruba kilometr k autobusům dovezli. Někteří z cestujících to vzali přes pole pěšky.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..