Na dálnici D11 vzplál kamion převážející auta. Dálnice byla na dvě hodiny uzavřena.

0

Šest jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů zasahovalo krátce po jedenácté hodině v noci na dálnici D11. Na 22. kilometru ve směru na Hradec Králové zde začal hořet kamion převážející bourané automobily, pravděpodobně z Německa do Polska.

Požár se šířil velmi rychle a brzy zachvátil celou zadní část kamionu. Hasiči po příjezdu na místo začali hasit dvěma C proudy a jedním vysokotlakým proudem. Použili pro tento druh požáru vodu s příměsí pěnidla, které brzy pokrylo celou dálnici. Hasiči požár plně zlikvidovali přibližně za půl hodiny po jeho vzniku. Protože hrozilo, že silnice po zásahu bude namrzat, byli na místo povoláni ještě silničáři, aby daný úsek zprovozuschopnili po ukončení zásahu. Na místě byli také policisté a zaměstnanci ŘSD, kteří dálnici na sjezdu číslo 18 směrem na Český Brod a Lysou nad Labem zcela uzavřeli ve směru na Hradec Králové. Na místo hasiči povolali i vyprošťovací jeřáb, který jedno ze shořelých vozidel, které hrozilo pádem z návěsu pomohl bezpečně přemístit na krajnici.

Škoda zatím nebyla vyčíslena, vyplyne až z probíhajícího vyšetřování. Zatím vše nasvědčuje tomu, že požár vznikl od brzd na zadní nápravě. Dálnici se podařilo zprůjezdnit alespoň jedním jízdním pruhem přibližně po dvou hodinách od vzniku požáru.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture