Nabízel navrácení ztraceného psa. Vzal si peníze a utekl. Takhle si na něj došlápl jeden z chovatelů.

0
Před téměř osmi měsíci se ztratil, v okr. Sokolov, pes Bushmaster Bond Brenneke. Vypadalo to, že se po něm slehla zem…. až do včerejšího večera, kdy se po dalším opakování “inzertní masáže”, ozval muž z Klášterce nad Ohří, který tvrdil, že jeho soused má Bonda! Prý si ho chtěl nechat, ale už ho přestává zvládat a rozhodl se jej proto prodat za cenu 6000,- Kč. V současné chvíli se prý však soused nachází na chalupě v Lobendavě. Protože je majitelka Bonda nevidomá, ihned kontaktovala chovatele, se kterým se domluvila, že pro Bonda zajede.
Hned druhý den vyrazil chovatel na smluvené místo. Člověk, který se do telefonu představil jako Zdeněk, měl na chovatele čekat na hraničním přechodu Malé Poustevny, kde má prý odstavený kamión, přisedne si k němu do auta a společně pojedou za sousedem na chalupu.
Po příjezdu do Lobendavy, se ale chovatel od Zdeňka dozvěděl, že pán co má Bonda, je podivín a nechce se sejít s nikým jiným, než právě se Zdeňkem, bez přítomnosti cizích lidí. Zdeněk proto chovateli nabídl, že těch 6000,- Kč pánovi odnese a Bonda přivede a ať si chovatel dá v nedaleké restauraci zatím kafe.
Chovatel sice namítal, že nechce dávat peníze cizímu člověku, který nakonec může přivézt úplně jiného psa, nebo s penězi zmizí úplně, ale Zdeněk hrál přesvědčivě divadlo a několikrát po sobě pánovi volal a přemlouval ho, aby mohl vzít chovatele s sebou. Pán však trval na svém a Zdeněk už neměl mnoho času, tak řekl chovateli, že tohle nemá zapotřebí, a že musí zpátky ke kamiónu. Chovatel, který měl Bonda skoro nadosah, nechtěl tuto šanci pustit, proto se rozhodl, že peníze Zdeňkovi svěří a počká, až mu Bonda přivede.
Až do této chvíle to šlo přesně podle Zdeňkova plánu.. chovatel totiž tajil, že je povoláním příslušník Policie ČR.
Nechal Zdeňka odejít a skrytě jej sledoval, aby zjistil, že Zdeněk zašel po několika set metrech do starého domu, kousek od návsi.
Po 10 minutách chovatel zavolal Zdeňkovi a dozvěděl se, že už má prý psa u sebe a za chvilku jej přivede. Toto se opakovalo několikrát, až chovatel Zdeňkovi řekl, že pokud psa ihned nepřivede, nebo mu nevrátí peníze, zavolá na místo policii. To Zdeňka rozčililo a začal chovateli do telefonu vyhrožovat, že neví s kým má tu čest, a že ho klidně nechá zabít.
Po dalších 20 minutách zkusil chovatel zavolat Zdeňkovi znovu a dozvěděl se, že Zdeněk je už na hranici u svého kamiónu, čeká tam na chovatele a předá mu Bondíka tam. Naléhal na chovatele aby si pro něj na hraniční přechod přijel. Při tom se ale v okolí rozštěkali psi a chovatel je slyšel i ve Zdeňkově telefonu. Věděl tedy, že Zdeněk lže, a že se snaží chovatele vylákat pryč, aby mohl nepozorovaně utéct. V tom přijela na místo přivolaná hlídka Policie ČR. Chovatel jim přehrál video z předání peněz, které si tajně pořídil a ti hned poznali ve Zdeňkovi známou firmu.
Chovatel policistům řekl, že se muž určitě nachází někde v blízkém okolí a ti se rozhodli okolí i dům, kam zašel, propátrat.
Ve chvíli kdy zmizeli uniformovaní policisté za domem, přijela k chovateli modrá Fábie s mužem který peníze převzal. Okamžitě je vyhodil z  okénka 4000,- Kč a chtěl ujet dřív, něž se policisté vrátí.
Chovatel v tu chvíli prokázal svou příslušnost k Policii ČR a pokusil se muže z vozu vytáhnout a zadržet. Po krátké rvačce kdy se muž aktivně bránil došlo ke spoutání pachatele.
Když spadla klec, přiznal se zadržený muž, že mu to již několikrát prošlo a podvedl stejným způsobem již několik zoufalých majitelů, co hledali svého pejska. O ně se teď bude zajímat policie.
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture