Natočili jsme odlet Alího Fajáda. Byl vyměnen za 5 unesených Čechů, kteří se vrátili z Libanonu.

0

Letadlo s Libanoncem Alí Fajádem , který byl dnes propuštěn z vazby, vzlétlo z letiště v Ruzyni směrem do Bejrútu dnes před 18 hodinou. Fajád nastoupil do soukromého letadla i s Chalídem el Marábím, který byl také propuštěn. Letadlo přiletělo z Bělehradu příbližně v 16:15.

Fajáda a Marábího eskortovalo na letiště v Ruzyni speciální policejní komando s nenápadnými vozy v civilu. Policisté s nimi byli až do 17:45, kdy Fajád s Marábím nastoupili na palubu letadla.

Během dalších pěti minut začalo soukromé letadlo, které se po příletu do Bejrútu vrací zpět do Bělehradu, rolovat po dráze a vzlétlo. Přistání v Bejrútu je plánováno na 22:00.

O Fajáda měly zájem americké úřady, obviňují ho z podpory terorismu a z obchodu se zbraněmi. Česká vláda v čele s Bohuslavem Sobotkou se rozhodla ho nevydat USA, ale propustit ho z vazby. Zároveň se spekuluje o výměnném obchodu mezi Libanonem a Českou republikou.

Za Fajáda totiž bylo zpět do vlasti propuštěno pět Čechů. Ti byli v Libanonu v červenci 2015 uneseni. Dnes po 16 hodině s nimi vojenský speciál přistál na letišti ve Kbelích.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture