Nechtěl do vězení a vyhrožoval granátem

0
foto, video

 

Dnes v podvečer přijali operátoři tísňové linky 158 informaci o tom, že v jednom z bytů v Křižíkově ulici je společně se svou přítelkyní zabarikádovaný ozbrojený muž. U sebe měl mít nůž a dokonce i ruční granát.

Policisté z místního oddělení Jarov, kteří si pro celostátně hledaného přišli, tak okamžitě na pomoc přivolali pražskou zásahovou jednotku s vyjednavačem, na místo rovněž mířil i pyrotechnik a detektivové. Hlídky mezitím evakuovaly obyvatele domu a jakmile dorazil na místo velitel výjezdové skupiny kriminalistů, pokusil se ještě před příjezdem vyjednavače s hledaným mužem promluvit. Ten ho nakonec po několika minutách pustil domů, kde se nechal nakonec spoutat a vyvést před dům. Tam už si ho pak převzali detektivové, kteří s ním provedli důležité úkony a poté ho umístí do věznice na Pankráci. V evidencích policisté zjistili, že Obvodní soud pro Prahu 3 vydal 24. září na jednatřicetiletého muže příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za krádeže vloupáním do bytů a sklepů. Podle zasahujících policistů se nejednalo o funkční granát, ale pouze o atrapu.

por. Bc. Jana Rösslerová – 24. 10. 2014

 

 

foto a video: Policie ČR

 

poznámka redakce:

Vážení policisté, jenom k tomuto případu: Podle mých informací, jeden z policistů muže s granátem a nožem přemluvil a šel k němu do bytu. Potom dotyčného pomocí hmatů a chvatů přemohl. Super práce, řekl by někdo. Ale praxe hovoří i jinak. Muž měl granát!!! Co když muž nebyl v bytě sám?

Jeden případ z minulosti, který se odehrál v Praze. Muž vyhrožoval že ublíží své ženě… měl nůž. Už ale nemluvil o tom, že má vanu plnou benzínu v koupelně. A že je schopen to zapálit, pokud se cokoliv vymkne kontrole.

Proto na místo vždy míří vyjednavač a zásahová jednotka, protože NIKDY policie tuhle situaci nesmí podcenit. Kvůli nenadálým okolnostem, kvůli taktice, kvůli bezpečnosti okolí a policistů samotných. Vyjednavač a zásahovka si navzájem vidí do karet. Proto jsou tým. Na závěr si dovolím soukromý názor: Tohle hraní na hrdinu, a to i přes to, že vše dobře dopadlo, bylo NEUVÁŽENÝM ČINEM a mrzí mě to, protože vím, jak profesionální sbor policie v ČR je.

Jiří Forman – key manager serveru Tíseň.tv (čerpal jsem z oficiálních informací o daném případu)

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture