Neznámý žhář zapálil v Nuslích 2 auta. Další 2 byla jejich požárem poškozena.

0

Po jedenácté hodině dopolední vyjížděla jednotka z hasičské stanice Centrála k požáru dvou automobilů do ulice Ctiradova v pražských Nuslích.

Hořela tu dvě vozidla, která tu pravděpodobně stála delší dobu. Po příjezdu hasičů byl požár aut v plném rozsahu, hasiči nasadili celkem 2 C proudy a požár uhasili v dýchací technice. Vzhledem ke skutečnosti, že oba automobily od sebe stály asi 10 metrů, hasiči i policisté se kloní k úmyslnému zapálení. Další vrak vozidla byl sálavým teplem poškozen, stejně jako další vozidlo značky Hyundai, jehož zpětné zrcátko se doslova rozteklo. Jeho majitel na místo dorazil na zavolání policistů a nemohl uvěřit svým očím.

Nedaleko od místa požáru stojí dům, jehož statika byla narušena sousední probíhající stavbou. Jestli se jedná o vyřizování účtů, nebo někomu došla trpělivost kvůli nečinnosti příslušných institucí ve věci odtažení vraků, je předmětem vyšetřování.

Na místě byli také policisté, kteří vytěžovali možné svědky události, zejména na nedaleké stavbě a v hotelu přímo naproti incidentu. Žhář zatím nebyl dopaden. Pokud se podaří vypátrat pachatele a prokázat mu vinu, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture