O policejní pohádky je neuvěřitelný zájem. Policisté na Ostravsku dokázali děti v celé republice vrátit zpět ke čtení

2

Zhruba na 150 místech v celé České republice četli policisté dětem policejní pohádky. Jde o prvek prevence, kdy policisté z Moravskoslezkého kraje čtou dětem ve třetích, čtvrtých a pátých třídách pohádky z knížky, která vznikla právě pro tyto účely. Mimo škol se četlo i ve vybraných nemocnicích. Knížká má děti seznámit s prevencí kriminality. Proto jsou v této knížce příběhy, které vychází z běžné policejní praxe.

Mimo jíné

„Jak droga zatemnila Petříkovi mysl,“

„Jak Frantík a Terezka zkoušeli tatínkovo víno,“

„Jak Jaromírovi ubližovali špatní kamarádi a jak ho Oldřich zachránil,“

„Jak si Bohumil půjčoval, až se dostal do vězení.“

 

Autorem knihy je ostravský soudce Mgr. Roman Pokorný. Knihu ilustrovala paní Šárka Nogová. Uvnitř publikace děti naleznout také CD, obsahující všechny pohádky. Posluchačům je načetli policisté i soudce. Formát dětské knihy v rámci projektu „Policejních pohádek“ nebyl zvolen náhodou. Pohádkami a příběhy se snaží policisté děti co nejpřirozenějším způsobem seznámit s bezpečnostními zásadami. Ilustrace i jednotlivé příběhy knížky vrací děti ovšem také ke čtení. Ať už jsou jim pohádky čteny nejbližšími, nebo čtou samy.

Knížku „Policejních pohádek“ bylo možno vydat díky podpoře Moravskoslezského kraje. Na sklonku roku 2014 bylo vydáno víc než 6 000 kusů. Původně zamýšlená distribuce do moravskoslezských školek, škol a knihoven, postupně vrcholila desítkami zájemců z celé republiky. Publikace byla distribuována i do knihoven či škol, které o ni požádaly. Vzhledem ke značnému zájmu bylo přistoupeno k přípravě dotisku pohádek. Knihu zatím nelze koupit, pro veřejnost je dostupná v krajských vědeckých knihovnách a knihovnách, jež o ni požádaly.

 

Policejní ředitelství Moravskoslezkého kraje, je v těchto dnech zavaleno žádostmi o další výtisky zéjmena ze škol a školek  této unikátní knížky. Proto i plánuje další dotisky.

 

Za redakci Tíseň.tv jen držíme palce a přejeme další takhle skvělé nápady.

 

Sdílejte:

2 komentáře

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..