Odpouslouchávali starostu z ODS nebo z ANO?

0

foto, audio

Ve dvou počítačích z toho jeden přímo v kanceláři startosty městské části Praha 15 – Hostivař a Horní Měcholupy, bylo nalezeno nelegální monitorovací zařízení. Serveru Tíseň.tv to potvrdil současný starosta městské části Praha 15 Milan Wenzl (ANO).

 

Milan Wenzl

Podle informací Tíseň.tv  šlo o software, který lze aktivovat na dálku a na dálku ho také vypnout. Většinou to lze provést v nejjednoduším případě přes internet, ty sofistikovanější programy jsou pak i vybaveny krabičkou se sim kartou nebo jsou řízeny rádiem. Mohou tak nezávisle přenášet data nebo je lze na dálku obsluhovat.

 

 

V době auditu tedy v lednu 2015 nebyl program aktivní a nebyl aktivní pod aktivním uživatelem. Tedy pod současným starostou Wenzlem. Otázkou zůstává, kdo program do počítačů, včetně počítače starosty nainstaloval a zda-li ten program nemonitoroval předchozího starostu Pavla Klegu (ODS), který skončil v listopadu 2014.

Pavel Klega před tím, než se stal starostou MČ Praha 15, úřadoval jako náměstek primátora Béma. A právě za éry primátora Béma, se začal stavět několikrát předražený tunel Blanka a vyšlo napojení lobbistů Janouška či Rittiga na pražský magistrát.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..