Ohlédnutí za včerejším opatřením pražské policie na utkání Sparty s CZ Bělehrad

0

Celý den se připravovali pražští policisté na příjezd fanoušků CZ Bělehradu do Prahy. V Průhonicích byla zřízena záchytná místa, kde se kontrolovaly nejen auta, ale i autobusy. Šlo hlavně o to, aby u fanoušků Bělěhradu nebyly nalezeny žádné zbraně.

Od tří hodin odpoledne pak probíhaly kontroly v centru Prahy. Bělehradští rowdies se začali scházet na Staroměstském náměstí. Odtud kolem paté vyrazili směr Letná. Po celou dobu jak na Staroměstském náměstí tak i po cestě, policisté vyzývali fanoušky k zákazu zahalování obličejů či přísnému zákazu pyrotechniky.

Tento zákaz někteří fanoušci porušili na Jiráskově mostě, kde zapálili někteří tzv. římské svíce. Stejně tak, jako kdysi fanoušky Slávie i hooligans CZ Bělehrad policie neuštřila od zákroku. Dva muži byli zajištěni policisty ze Speciální pořádkové jednotky. Samotný zákrok komplikovalo házení skleněných lahví, které přistály například i pod zajišťovaného fanouška. Toho tak museli ošetřit záchranaři.

Samotný pochod už byl bez problémů. V Letenském tunelu o sobě dali Srbové vedět hlasitým skandováním. Před stadionem pak potleskem vítali fanoušky Sparty. Mají spolu družbu a nejsou v nepřátelském postavení. Po skončení zápasu, který Srbové vyhráli 1:0 nad Spartou probíhal rozchod fanoušků naprosto v poklidu.

Pražská policie nedala šanci rowdies udělat cokoliv protizákoného a jakýkoliv přestupek na který byli Srbové upozorňovani tvrdě trestala. Mnozí si pak vzpoměli na situaci před sedmi lety, kdy pražská SPJ tvrdě potrestala revoltu Srbů v Praze. Tehdy došlo na daleko větší počet zraněných a zadržených. Možná i vzpomínky na minulost přispěly k hladkému průběhu včerejšího dne.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture