Opět na scéně, „féraci“ ze Sparty

0

video, foto

Koncem loňského září si to „na férovku rozdali“ fandové Sparty s příznivci Bohemky. Teď je kriminalisté hledají pro loupež.

Bylo nedlouho po dvaadvacáté hodině, sedmadvacátého září, když přijeli fanoušci Bohemians z Ostravy, z klání „jejich“ celku s Baníkem. Netušili, že zanedlouho podstoupí, nedobrovolně, ještě jeden souboj.

Bohemáci se v klidu přesouvali z vlakového nádraží směrem k domovu. Při tom procházeli Jeruzalémskou ulicí, přičemž hodnotili výkon svého celku v Ostravě. Z ničeho nic je ale obstoupili, a bez varování napadli, do té doby v záloze schovaní příznivci Sparty. Podle těch se zjevně jednalo o férový boj, neboť sparťanů bylo cca patnáct, kdežto soupeři byli pouze čtyři. A podle toho také šarvátka dopadla. Bohemáci během krátké chvíle utržili bezpočet ran pěstí a kopanců, kdy bylo pouze dílem náhody, že z potyčky vyšli pouze s oděrkami a zhmožděninami.

Nicméně i tak událost kriminalisté prvního policejního obvodu kvalifikovali jako trestný čin loupeže. Útočníci totiž napadeným, zřejmě jako trofej, sebrali batoh, klíče a část svršků, včetně šály značící jejich sympatie k celku Bohemians. A poté, jak rychle „sparťani“ přišli, tak zase odešli.

 

Kriminalisté prošetřující tuto událost prověřili celou řadu indicií, poznatků a stop, zajištěných na místě, nebo vyvstalých během prošetřování. Avšak žádná z nich je doposud nepřivedla na stopu podezřelých. Z toho důvodu se nyní detektivové obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Každého, kdo by poznal kteréhokoliv z násilníků, prosíme, aby nám tyto informace předal prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 8. 2. 2015

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture