Opilý řidič naboural na Mladoboleslavsku vlak na přejezdu. Na místo musela Generální inspekce bezpečnostních sborů

0

U Kolomut na Mladoboleslavsku narazilo auto do jedoucího vlaku. Stalo se to v úterý v podvečer kolem půl sedmé.

Na místo vyrazili kromě hasičů i záchranáři a drážní hasiči z Nymburka. V autě měl být totiž po střetu zaklíněný řidič. Ten nakonec z auta vylezl s lehkým zraněním a ani nepožadoval vyšetření. Byl ale podle svědků malatný, jakoby opilý. To nakonec potvrdila podle informací AKTU.cz orientační dechová zkouška. Ikdyž jsou jindy informace policejních mluvčích přesné a  prozradí i hodnotu, kterou policisté opilému řidiči naměřili, byl v tomto případě mluvčí středočeské policie na informace skoupí. Potvrdil po telefonu, že účastníkem nehody je policista, ale informaci o alkoholu údajně neměl.

Ve vlaku v době nehody cestovalo deset cestujících včetně dvou malých dětí. Někteří cestující odešli po svých, pro jiné dráhy přistavily náhradní autobus.  Provoz na nechráněném přejezdu se podařilo obnovit přibližně po třech hodinách.

Na místo zhruba po dvou hodinách dorazili vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ti pak muže, který řidil naložili do auta a odvezli do nemocnice. Tady se měl policista podrobit odběru krve a moči, aby se zjistilo kolik alkoholu před jízdou skutečně vypil. Zda-li se policista odběru podrobil není známo. Nemocniční areál opustil v autě vyšetřovatelů Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Trest při tom pro policistů může být velmi přísný. Už samotné vyšetřování případu ho může připravit o polovinu mzdy, nebo ho dokonce může nadřízený okamžitě propustit bez nároků na výsluhu.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture