Pátraní po dvou utopených chlapcích se rozeběhlo až po dvou hodinách od zmizení. Vedení koupaliště to nebralo podle návštěvníků koupaliště vážně!

0

Včerejší tragická situace, která se stala na jezeru u obce Lhota je plná nejasností, našemu reportérovi se podařilo udělat rozhovor se svědkyní, některé její informace jsou až nepochopitelné!

Podle svědkyně která poskytla rozhovor reportérovi AKTU.cz. z rozhlasu znělo „Hledají se dva malý sedmiletí chlapci, čeká na ně maminka“, toto trvalo půl hodiny a po dvou chlapcích zbyly pouze dva plovací kruhy na jezeře. Svědkyně šla do kanceláře koupaliště a chtěla pomoci s hledáním dvou chlapců, ale byla odmítnuta s tím, že jim nemá „kecat“ do práce a má odejít a nepřekážet, takový byl přístup vedení koupaliště k tomuto incidentu, plyne dále z výpovědi.

Areál o celém incidentu věděl téměř dvě hodiny, na místě však nebyla ani jedna složka IZS, tu zavolala až jedna návštěvnice koupaliště. Na místo před čtvrtou hodinou dorazila jedna hlídka policie a záchranná služba středočeského kraje. Hlídka si opisovala doklady svědků a po chlapcích pátrala jen na břehu. Poté si na místo nechala poslat posily, vyplývá dále z výpovědi. Situace ale výrazným způsobem podcenila obluha a personál koupaliště. V době kdy se chlapci ztratili byl podle informací od návštěvníků na místě jen jeden plavčík.

Hasiči dorazili na místo kolem půl čtvrté a rozběhla se pátrací akce, dva chlapce bohužel našli potápěči už mrtvé.

Zarážející je i chování personálu koupaliště. Vstup do oploceného areálu je zpoplatněn a platí se také parkoviště. V případě obrovské tragédie bylo jedinou starostí obsluhy, aby novináři nic nenátáčeli a aby platící zákaznící co nejdříve areál koupaliště opustili. V jednu chvíli se dokonce pokusil jeden z vedoucích pracovníků napadout novináře. Na otázky ohledně nedostatečného počtu plavčíků, či pozdní reakce personálu na vzniklou situaci nereagoval.

Místní i návštěvníci se shodují v tom, že personál celou situaci na začátku podcenil. Své mohl zahrát i fakt, že o pomoc prosili vietnamští rodiče a obsluha se k nim po celou dobu chovala odtažitě.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture