Péjáci pomohli zachránit život

0

foto

Krátce po čtvrt na dvě ráno, zaznamenala hlídka PMJ (pohotovostní motorizovaná jednotka), dopravní nehodu na křižovatce Koněvova x Želivského v Praze. Havarovalo tady auto taxi služby, které přejelo přes dva tramvajové pásy, škrtlo o auto v protisměru a skončilo na chodníku.

Hlídka PMJ, která projížděla kolem neváhala a okamžitě přispěchala na pomoc posádce taxíku. Ihned si policisté všimli, že řidič je v bezvědomí. Proto vyndali z auta automatický defibrilátor – AED ( je v každém vozidle PMJ) a začali s resuscitací taxikáře.

 

Řidičovu pravidelou srdeční činnost se podařilo obnovit ihned po prvním výboji AED. Včasným a správným rozhodnutím policisté pomohli ke stabilizaci pacienta, který byl po nehodě v bezvědomí.

Záchranáři, kteří dorazili na místo, si pak pacienta převzali.  Provedli s ním další nutné úkony, včetně podpory dýchání.  Prvotní úkony a tedy to nejdůležitější – obnovení srdeční činnosti, ale zvládli policisté na jedničku a také za to od záchranářů dostali na místě pochvalu.

Co přesně se stalo, musí zjistit policisté vyšetřující dopravní nehody. Podle pasažera v taxíku si řidič lehl na volant už před křižovatkou a vzápětí přestal reagovat.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..