„Péjáci“ vytáhli z hořícího bytu muže, který se nehýbal. Okamžitě ho začali resuscitovat, ten přes veškerou snahu záchranářů zemřel

0

Kolem půl třetí ráno bylo na linku 158 oznámeno, že v ulici Tusarova v Praze 7 je z jednoho bytu cítit kouř a zpod dveří se valí voda. Na místo bylo okamžitě vysláno několik hlídek PMJ.

Po tom, co se dostali do baráku zjistili, že je na chodbě cítit silný zápach kouře. Okamžitě nalezli daný byt a provedli do něj násilný vstup. Prostor uvnitř byl silně zadýmen a orientace v něm velmi složitá. Proto se hlídky navzájem střídaly a zajišťovaly, aby nedošlo k zranění. Pravděpodobnost, že se uvnitř nacházejí lidé, byla veliká, neboť u dveří bytu byla dětská postýlka. Po několika okamžicích byl  v jedné z místností nalezen muž, který ležel na zemi a nehýbal se. Společnými silami ho policisté dostali mimo zadýmený prostor a začali s resuscitací. Zatímco několik hlídek muže i za pomoci AED resuscitovaly, ostatní policisté doprohlédli byt a prováděli evakuaci sedmi osob z domu. To pro případ, že by se oheň rozšířil po domě, a aby se nenadýchali kouře.

S resuscitací následně pomáhali policistům hasiči, a to až do příjezdů záchranářů, kteří si muže převzali do své péče. Bohužel i přes veškerou snahu všech zúčastněných se muže nepodařilo zachránit.

Členové motorizované jednotky si po zásahu nechali proměřit hladinu CO2 v krvi, které byla u všech na minimální hranici, a tak si jejich stav nevyžádal hospitalizaci. Přesná příčina požáru je předmětem šetření.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture