Podívejte se na záchranu muže ve Vltavě. Kde se tam vzal není jasné

0

Krátce po jedné hodině odpoledne vyráželi hasiči, záchranáři i policisté pátrat po muži, který měl podle telefonátu na linku 112 skočit údajně ze Štefánikova mostu do Vltavy. Oznamovatel hovořil anglicky a velmi špatně.

Na místo dorazili první hasiči během několika málo minut, ale ve vodě nikoho neviděli. Oba břehy po proudu zajišťovali pak policisté z Pohotovostní motorizované jednotky, protože byl předpoklad, že proti proudu muž plavat nebude.

Ve finále pak záchranáře kontaktoval volající na linku 112 mladý Fin, že muž ve Vltavě je o kousek výše proti proudu. Záchranáři se k němu okamžitě rozběhli a rozjeli. Muž je pravděpodobně cizinec, který nereagoval na otázky záchranářů. Samotné vytažení z vody, už byla pro zkušené záchranáře rutina.

Policie teď prostřednictvím místního oddělení bude zjišťovat jak se muž do Vltavy dostal. Totožnost podle našich informací policisté už mají. Silně podchlazeného muže záchranáři převezli k ošetření do nemocnice na Karlově náměstí.

Linka 112 je univerzální linka pro tísňová volání, proto je nutné i tady dodržet určitá pravidla a informace předávat co nejpřesněji a v klidu. Zejména přesně oznámit kde a co se stalo, dát záchranářům přesný orientační bod, popřípadě u tohoto bodu na ně čekat. (Pro tento případ uvádíme například, že sloupy veřejného osvětlení mají svá čísla a záchranáři ta čísla znají.) Zároveň dát záchranářům na lince na sebe kontakt pro zpětné volání.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..