Podívejte se, po dálnici D11 jel kombajn a jeho řidič porušil snad všechny předpisy co mohl

0

V uplynulých dnech policisté dálničního oddělení Pravy zastavili na 86. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu kombajn zn. CLASS LEXION s připojenou žací lištou. Stroj nëbyl opatřen platnou registrační značkou a řidič nebyl schopen předložit dokumenty k potřebné registraci. Kombajn zastavili v odpoledních hodinách, tedy  v době dopravní špičky.

Třiadvacetiletý řidič uvedl, že kombajn koupil v Polsku a po vlastní ose ho přepravuje do Znojma. Proč se vydal po dálnici, nebyl schopen policistům vysvětlit.

Tímto jednáním porušil celou řadu dopravních předpisů. Kromě toho, že jel vozidlem bez platné registrační značky a jel po dálnici, kde je dovolen vjezd vozidlům s nejnižší konstrukční rychlostí 80 km/hod., se jednalo i o přepravu nadměrného nákladu bez patřičných povolení. Kombajn byl totiž široký 3,90 metrů, což je o téměř 1 metr více, než je pro přepravu pracovních strojů povoleno.

Policisté řidiči zakázali další jízdu, kombajn musel za jejich asistence odstavit na bezpečném místě mimo dálnici tak, aby si zajistil potřebné dokumenty a odtah.  Vzhledem k tomu, že se jedná o protiprávní jednání, které nelze řešit na místě uložením blokové pokuty, předali policisté věc k došetření na příslušný správní orgán. Za tyto přestupky mu hrozí pokuta do 500.000 Kč a zákaz řízení motorových vozidel na 6 – 12 měsíců.

V historii fungování dálnice D11 se na úseku Královéhradeckého kraje jednalo o zastavení nejpomalejšího vozidla, které svoji jízdou výrazně ohrožovalo a omezovalo ostatní řidiče v silničním provozu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture