Podivný nález půl kila plastické hmoty vyděsil Roztoky. Věc si vzali na zkoumání odborníci

0

Pyrotechnická služba, kriminalisté, hasiči a strážníci městské policie. Ti všichni zasahovali včera od půl čtvrté odpoledne na služebně městské policie v Roztokách u Prahy.

Na služebnu totiž přinesl redakci AKTU.cz zatím neznámý muž podivný balíček, který nalezl na ulici. Balíček vážil přibližně půl kila, jednalo se o plastickou hmotu připomínající modelínu. Z té pak měly koukat nějaké dráty.

Pyrotechnická služba, která na místo dorazila pak vyhodnotila nález jako možnou součást nástražného výbušného systému. Zdroj obeznámený s vyšetřovaním pak doplnil informaci, že nebezpečí nehrozí, protože iniciační zařízení nebylo kompletní. Tedy možnou výbušninu nemělo co odpálit.

Vyšetřovatelé z místa události odjeli po šesti hodinách. Kromě šetření na služebně městské policie, kriminalisté ohledávali ještě jedno místo a to místo nálezu podezřelého balíčku.

Podezřelý balíček s plastickou hmotou, připomínajíci zbarvením a skupenstvím průmyslovou výbušninu semtex pyrotechnici zajistili a poslali ke zkoumání. V laboratoři se podle zjištění AKTU.cz bude zkoumat nebezpečnost látky a její možná účinnost. Pokud by skutečně šlo o semtex, bude velmi složité zjistit odkud pochází. Při výrobě tato trhavina totiž nenese žádný markant odkazující na šarži či datum výroby.

Policisté zatím celou událost prošetřují jako obecné ohrožení. I proto se lze domnívat, že balíček, který policisté zajistili je skutečně výbušninou. Kde se vzal na ulici teď prošetřují kriminalisté z Prahy západ.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture