Pokousaný záchranář, zničená nosítka, 4 zranění, viník? Plyn

0

Nehoda, neodborná manipulace, nešťastná náhoda. To vše mohou být vyšetřovací verze masivního úniku plynu v pražských Ďáblicích, krátce před půl osmou. Dva dělníci tu údajně vyměňovali plynovou přípojku, když náhle došlo k jejímu poškození a následnému masivnímu úniku plynu.  Ten zcela paralyzoval jednoho z dělníků. Ten měl půlku těla v otvoru plynové přípojky, která byla plná nebezpečného plynu. Jeho kolega se ho snažil vytáhnout a i on se při tom silně nadýchal.

Záchranáři, kteří byli na místě do 6 minut pak museli s mužem, který měl hlavu několik minut v plynovém oparu doslova zápasit. Jednoho ze záchranářů pokousal  a zničil nosítka. Dost pravděpodobně, ale v tom nebyl žádný úmysl. Muž byl v silném šoku, a více jak tři minuty bez přísunu kyslíku a dýchal jen nebezpečný plyn.

Hasiči pak za asistence policistů, evakuovali do přistavených autobusů přibližně 30 lidí z okolních domů. Na místo zároveň s hasiči a záchranáři, vyrazili plynaři. Nakonec Plynařům se podařilo masivní únik plynu uzavřít.

Při samotném zákroku, se pak nadýchala i posádka sanitky. Jeden z členů pak zůstal na pozorovaní v nemocnici.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..