Policejní honička s papírově neexistujícím autem skončila v Praze namířenou policejní pistolí.

0

Řidič auta Peugot nezastavil policejní hlídce v ulici Úvalská. Auto na sebe upozornilo hned tím, že registrační značku nemělo na obvyklém místě, tedy pod přední kapotou na nárazníku, ale za předním sklem. Hlídka, která se rozhodla auto zastavit se chtěla řidiče zeptat právě na to, proč má registrační značku za sklem a ne na obvyklém místě.

Místo zastavení řidič začal policistům ujíždět. Jezdil jednosměrkami v protisměru a ohrožoval další auta. Do honičky se postupně přidávala další policejní vozidla. Jedno z nich pak v ulici Turnovského ujíždějícímu autu zablokovalo cestu vjetím do protisměru. Policisté už pak na nic nečekali a pod hrozbou namířené pistole řidiče a splujezdce vytáhli z auta.

Orientační test na drogy byl u řidiče negativní. Co byl velký problém byly registrační značky. Byly totiž ukradeny z auta tovární značky Škoda. Ujíždějicí auto byl Peugot. Auto nemělo technickou a bylo tzv. právně v zániku. To znamená, že bylo odhlášeno z evidence a nesmí jezdit po českých silnicích.

Posádku auta, dva mladé muže, policisté doprovodili v poutech na místní oddělení, kde se jich chtějí zeptat na pár otázek. Co jim hrozí v tuto chvíli není jasné. Řidiči minimálně obecné ohrožení za jízdu v protisměru ve vysoké rychlosti.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture