Policejní nováčci složili služební slib

0

V úterý dopoledne se sešlo 29 policejních nováčků v Muzeu Policie ČR, aby slavnostně složili služební slib. Ten zněl již tradičně:

„Slibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužiji svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život.“

Ceremoniálu se zúčastnili vrcholní představitelé pražské policie v čele s ředitelem plk. Mgr. Janem Ptáčkem, ředitel kanceláře policejního prezidenta plk. Mgr. Miloš Bednařík a mnozí čestní hosté například i ředitel Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy brig. gen. Ing. Roman Hlinovský.

Při slavnostní události došlo také k předávání pamětních listů a nechyběl ani významný moment, při kterém bylo oceněno téměř čtyřicet policistů Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. Ti si převzali medaili policejního prezidenta za věrnost třetího, druhého i prvního stupně, tj. ocenění, které si zaslouží policisté za setrvání ve služebním poměru více než deset, dvacet a třicet let a jsou tak jistě vzorem pro nastupující policisty.

Celý téměř hodinový ceremoniál pak ukončila státní hymna a pochod čestné jednotky.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture