Policie se připravuje na technoparty na Liberecku. Očekává se větší počet lidí a dopravní problémy

0

Liberecká policie se připravuje na rozsáhlou technoparty poblíž Stráže nad Nisou. Tamní louku si od místního občana pronajala skupina technařů. Celou noc najížděli soundsystémy. Od pátečního odpoledne pak přijíždí návštěvníci.

Policie začala monitorovat podezřelou aktivitu někdo v odpoledních hodinách ve čtvrtek. Okamžitě na místo policie vyslala hlídky, které zmapovaly terén. V noci pak vyjížděla Speciální pořádková jednotka na místo události. Byl předpoklad, že by se situace mohla vyhrotit.
Policisté pak obsadili jedinou příjezdovou komunikaci a monitorovali pohyb osob a aut při vjezdu na louku. Mezi návštěvníky jsou nejen Češi, ale také Němci, Rakušané, Belgičané nebo Holanďané.

I když je místo technoparty vzdálené dostatečně daleko od vesnic Krásná Studánka či Nová Ves, nelze vyloučit, že hluk z technoparty bude starousedlíky rušit. O ekologické zátěži nemluvě.

Na louce jsou totiž přírodní rybníčky, které masivní nájezd aut může znečistit. „Technaři“ totiž už do začátku mají problém svými auty na louku vyjet, protože je zmáčená a kola se autům podkluzují.
Podle reportéra AKTU.cz, který byl na místě je zároveň místo a nedaleký les v perfektním stavu. „Technaři“ ho ale likvidují. Řežou například větve ze zdravých stromů na večerní ohně, či hází odpadky do lesa. Na místě chybí také toalety.
Návštěvnost technoparty se očekává mezi pěti až deseti tisíci návštěvníky. Dnes nad ránem tu byla přibližně tisícovka „technařů“ oficiální začátek je dnes večer. Policie očekává také dopravní problémy.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture