Porucha auta je mohla stát život

0

foto

Tento článek není klasickou zprávou. Měl by spíše sloužit pro řidiče, kteří by se měli vyvarovat chyb. Není důležité kdo, kdy a kde.

Je důležité, že při jedné cestě z bodu A do bodu B posádka jedné fábie viděla v protisměru porouchané auto u krajnice. Kolem něj pobíhal trochu zmatený řidič. O kousek dál na dece v příkopu u krajnice seděla na dece matka se dvěma dětmi. (3, 5 let).

Posádka fábie zbystřila a když viděla kolem projíždět kamiony 90km rychlostí, okamžitě své auto otočila a dojela k porouchanému autu.

 

Nikde žádný trojúhelník na silnici, děti seděly v čtyřiceti stupňovém vedru na sluníčku. Na otázku kolik vody rodina má u sebe odpověď překvapila. „Jsme tu už 30 minut, už žádnou.“ odpověděla matka dětí.

Zatím co jeden z mužů z fábie instaloval výstražný trojúhelník na silnici, druhý se začal starat o děti tím, že jim z auta přinesl vodu  a okamžitě je transportoval do své fábie. Zmírnil klimatizaci, aby tepelný šok nebyl tak velký.  Třetí muž z posádky fábie se pak začal věnovat otci dětí a řidiči porouchaného auta. Ten mu sdělil, že už sice jede odtahovka, ale že tu bude cca za 40 minut.

Po vysvětlení situace, kdy poměrně nové auto prostě nešlo nastartovat posádka fábie po dohodě s rodiči rozhodla, že matku i s dětmi odveze do nejbližší vesnice, do restaurace, kde počká v klidu, až se situace s autem vyřeší.

 

Pokud tedy jedete autem někam daleko, myslete na následující:

1) Připravit si telefonní číslo na asistenční službu + příslušné dokumenty (zelená karta, technický průkaz)

2) Dostatek vody a jídla na cestu. Popřípadě i na možné problémy

V případě nehody či poruchy auta:

1) Zastavit pokud možno bezpečně, tak aby auto co nejméně blokovalo provoz na silnici

2) Evakuovat posádku vozidla do bezpečí a vždy vystupovat z vozidla směrem ke krajnici nikdy ne do silnice.

3) Bezpečí posádky je mimo silnici a přilehlé okolí

4) Pokud došlo ke zranění okamžitě zavolat záchranku 155 a poskytnout první pomoc,  pokud vozidlo hoří zavolat hasiče 150.

5) Umístit dostatečně daleko od místa nehody či poruchy výstražný trojúhelník, aby ostatní řidiči měli čas zpomalit a překážce na silnici se vyhnout

5) Zavolat asistenční službu

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..