Požár zachvátil byt na pražském Žižkově. Způsobil ho malý chlapec při hře.

0

Hasiči ze tří stanic dnes po poledni vyjížděli na pražský Žižkov. V ulici Hájkova hořel přízemní byt a z místa stoupal hustý dým. Na místo kromě hasičů dorazily vzápětí i policisté, kteří místo uzavřeli a také záchranáři včetně inspektora provozu a modulu Atego pro hromadná neštěstí. Tento vůz je totiž vybaven technikou pro ošetření více osob, např. při nadýchání se zplodinami hoření.

 

Mluvčí hasičů uvedl, že se jednalo se o požár jednoho pokoje v plném rozsahu. Hasiči zasahují v dýchací technice. Probíhala i evakuace a záchrana osob.

Hasiči z hořícího domu vyvedli celkem dvanáct osob a jednoho psa. Ty pak záchranáři vyšetřili pro podezření z intoxikace zplodinami hoření. Dvě osoby si převzali do péče.

Hasiči lokalizovali požár v řádu minut od příjezdu, dále provedli průzkum v bytech nad místem požáru pomocí výškové techniky. Dle informací agentury AKTU.cz měl požár způsobit mladý chlapec svou neopatrností při hře. Přesný důvod však určí až následné vyšetřování požáru, kdy na místo dorazí hasičský vyšetřovatel.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture